Novinky
21. 10. 2016

Aj seniori majú radi technológie

Ani seniori vo veku 70 – 85 rokov sa praktickému používaniu informačných technológií nebránia.

Reč je o senioroch zo zaradenia Domov pri Kríži v bratislavskej Dúbravke. Na ponuku z IT spoločnosti Aliter Technologies zareagovali s najväčším nadšením. IT špecialisti, ktorí sa v rámci Bratislavského dobrovoľníckeho týždňa, organizovaného Bratislavským dobrovoľníckym centrom, podujali dôchodcom odhaliť praktický svet informačno-komunikačných technológií, sa tak stretli s poslucháčmi s takým hladom po nových informáciách a vedomostiach, že by im ho mohli závidieť mnohí pedagógovia.

Ako prezradil Martin Adamka, jeden zo školiteľov v spoločnosti Aliter Technologies, pripravili vzdelávací workshop takou formou, aby sa čo najviac zameral na potreby a záujem týchto aktívnych seniorov. Marketingový špecialista spoločnosti dodáva: „organizovanie IT workshopu pre seniorov má pre našu spoločnosť veľký význam, pretože vnútorne cítime, že technológie sa priamo dotýkajú aj staršej generácie. A radi by sme im mnohé technológie priblížili.“

Zo spolupráce so spoločnosťou Aliter Technologies, ako aj zo záujmu seniorov mala veľkú radosť aj riaditeľka zariadenia, Mgr. Janka Dudoňová: „Veľmi oceňujem prínos tohto workshopu pre našich seniorov. Bola som milo prekvapená, s akým záujmom sa ponorili do tajov zvládania komunikačných technológií. Teší ma ich odhodlanie získané vedomosti aj prakticky využívať. Pomôže im to v kontakte s ich blízkymi, ako aj v ďalšom sociálnom kontakte, a to je veľmi dobré.