Novinky
6/12/2017

Aliter Technologies ako generálny partner horského behu STEFANIK TRAIL

Piaty ročník horského behu STEFANIK TRAIL počas svojho konania oficiálne podporí francúzsku kandidatúru na usporiadanie LOH Paríž 2024.

9. až 10. júna 2017 sa z mohyly M.R. Štefánika na Bradle do Bratislavy pobeží jeden z najťažších slovenských ultra-trailov (diaľkových behov) STEFANIK TRAIL. Na trať s dĺžkou viac ako 140 kilometrov sa tento rok postaví rekordné množstvo účastníkov – 196 jednotlivcov a 81 štafiet. Dovedna viac ako 750 bežcov z 10 krajín.

Na štart sa postavia obaja najrýchlejší minuloroční ultra bežci a držitelia traťových rekordov Petra Mücková (čas 22h a 51m) a Richard Zvolánek (čas 16h a 25m). Historicky najvyšší je v tomto jubilejnom piatom ročníku pretekov aj počet dobrovoľníkov – 230.

Francúzske veľvyslanectvo v Slovenskej republike nominovalo dve sedemčlenné štafety, ktoré budú bežať v oficiálnych tričkách kandidatúry Paríž 2024. K štafetám sa na záverečnom úseku pred dobehom do cieľa symbolický pripojí ja veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku. Svoju štafetu zostaví po druhýkrát aj generálny partner podujatia IT spoločnosť Aliter Technologies.

Trať štartuje z Bradla po Štefánikovej magistrále cez Malé Karpaty a Devín až pod sochu M.R. Štefánika na bratislavskom nábreží Eurovea. Dovedna bežci nastúpajú viac ako 5000 výškových metrov. Pre status finisher je nutné trať absolvovať v časovom limite 31h 30m. STEFANIK TRAIL patrí čo sa týka dĺžky aj počtu výškových metrov medzi najťažšie preteky svojho druhu na Slovensku.

Záštitu nad podujatím držia hneď tri významné autority, Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku J.E. Christophe Léonzi, primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal a starosta Mestskej časti Bratislava Staré Mesto Radoslav Ševčík. Medaile víťazom odovzdajú členovia rodiny M.R. Štefánika. Podujatie si pripomína príbeh záchrany života tohto významného Slováka. Ten v roku 1915 musel v Srbsku na nepriateľskom území spáliť svoje lietadlo a spolu so svojím mechanikom sa vydať na viac ako 120 kilometrový pochod do bezpečia. Štefánikovi zachránili život jeho priatelia, francúzski vojenskí letci.

„STEFANIK TRAIL nie je len športovým podujatím, je stelesnením myšlienky, že ak sa človek nevzdá, dokáže aj nemožné. A túto cieľavedomosť sa všetci môžeme učiť práve od Štefánika,“ hovorí zakladateľ podujatia Martin Urbaník.

Organizátorom podujatia je občianske združenie O.Z. Vestigum, generálnym partnerom spoločnosť Aliter Technologies. Aj tento rok bude počas podujatia prebiehať verejná finančná zbierka pre detský mobilný hospic neziskovej organizácie Plamienok.

Mohlo by vás zaujmout

Aliter Technologies generálnym partnerom Forbes Technológie 2019
September 26, 2019
Aliter Technologies generálnym partnerom Forbes Te...

Aktuálny 6. ročník konferencie Forbes Technológie 2019 bol zameraný na tému Inovácie v biznise.

Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pred novinármi predstavil projekt MONSE
May 15, 2019
Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pre...

Spoločnosť Aliter Technologies vyvíja vlastný monitorovací systém seniorov. Nápad vznikol v hlave generálneho riaditeľa spoločnosti Petra Dostála. ...

Aliter Technologies podporil mladých géniov
May 28, 2018
Aliter Technologies podporil mladých géniov

Naša spoločnosť podporila aj 8. ročník súťaže IQ olympiáda, ktorej cieľom je otestovať a oceniť inteligenciu žiakov druhého stupňa základných škôl ...

Aliter Technologies partnerom Galavečera osláv 20. výročia založenia SFUL
June 18, 2018
Aliter Technologies partnerom Galavečera osláv 20....

Naša spoločnosť v piatok 15. júna bola partnerom Galavečera pri príležitosti osláv 20. výročia Slovenskej federácie ultraľahkého lietania.