Novinky
5/23/2018

Aliter Technologies strieborným partnerom konferencie JARNÁ ITAPA 2018

Naša spoločnosť sa stala strieborným partnerom konferencie JARNÁ ITAPA 2018, na ktorej domáci i zahraniční odbornícipredstavili vízie, ako robiť kvalitnú a relatívne rýchlo napredujúcu e-verejnú správu, či skúsenosti ľahko aplikovateľné na Slovensku.

Konferenciu, ktorá prebiehala 22. mája 2018 v Crowne Plaza Bratislava otvoril Richard Raši, ktorý po prvýkrát prezentoval výsledky prieskumu medzi Slovákmi o využívaní elektronických služieb a zároveň predstavil prelomový krok, ktorý sa jeho úradu podaril zakotviť v legislatíve pri opatreniach „Jedenkrát a dosť“.

V rámci panelu Kybernetická bezpečnosť a ochrana osobných údajov vystúpil aj Filip Mikuš, Security Specialist z Aliter Technologies. Jeho prednáška sa venovala SIEMu, technológii pre manažment bezpečnostných informácií a udalostí, ktorá predstavuje vyššiu úroveň zabezpečenia IT infraštruktúry.

V paneli Efektívna verejná správa vystúpil aj Samuel Arbe, zástupca Ministerstva vnútra SR, ktorý má na starosti operačné programy pre efektívnu verejnú správu. V prednáške sa venoval najmä tomu, prečo nie sú inteligentné mestá len o technológii.

Panel Nová generácia projektov priniesol aj takzvanú pre-mortem analýzu našej informatizácie, ktorú verejnosti priblížil Emil Fitoš z IT Asociácie Slovenska. Vo svojej prednáške sa sústredil najmä na riziká súčasného stavu a rozvoja informatizácie na Slovensku.

Konferencia v paneli Strategické trendy v digitalizácii spoločností privítala aj Mikka Annalu, riaditeľa inovácií fínskeho think-tanku Demos Helsinki, ktorý hovoril o najúspešnejších experimentoch a ich pozitívach pre vlády.

Panel Strategické trendy v digitalizácii spoločností doplnil Luke Revenscroft z The Behavioral Insights Team, ktorý sa venuje zapájaniu behaviorálnej psychológie do fungovania štátu či samospráv a hľadaniu spôsobov ako využiť sociálnu psychológiu a behaviorálnu ekonomiku na zlepšenie práce vo verejnej správe.

Mohlo by vás zaujmout

Partnersky sme podporili konferenciu Bezpečnosť nie je samozrejmosť
February 10, 2020
Partnersky sme podporili konferenciu Bezpečnosť ni...

Spoločnosť Aliter Technologies, a.s. bola generálnym partnerom HN konferencie organizovanej v spolupráci s odborným garantom GLOBSEC

Informačná bezpečnosť na špičkovej úrovni nielen na Slovensku!
May 20, 2019
Informačná bezpečnosť na špičkovej úrovni nielen n...

V spolupráci s našou pobočkou v Čiernej Hore sme partnersky zastrešili konferenciu Cyber Security v Podgorici.

Aliter Technologies strieborným partnerom konferencie iDEME
June 29, 2018
Aliter Technologies strieborným partnerom konferen...

Ako strieborný partner konferencie iDEME, bol Aliter Technologies súčasťou diskusií na tému aplikácií IKT a internet v štátnej správe, v regiónoch,...

Slovenské unikáty na GLOBSECu: Aliter Technologies prinesie model vlastnej héliovej vzducholode a expertné riešenia v oblasti kyberbezpečnosti
June 14, 2021
Slovenské unikáty na GLOBSECu: Aliter Technologies...

V Bratislave sa uskutočňuje ďalší ročník medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC, ktorej sa zúčastňujú osobnosti z celého sveta. Medzi nimi...