Novinky
5/6/2019

Drony monitorujú športové podujatia a pomáhajú plašiť vtáky

Lietajú nám nad hlavami a deti ich milujú. Drony, ale nie sú iba na hranie. Lietanie na diaľkové ovládanie, riadené zo zeme, sa dá využiť na čokoľvek. Slovenská firma Aliter Technologies vyvíja niekoľko spôsobov využitia dronov.

VIMA – Virtual Mast ako riešenie náhrady klasických mechanických stožiarov, slúži ako nosič kamier, antén, rádií, či zariadení a senzorov. Dron BDC – X8, svetový unikát, sa využíva na inštalovanie zariadenia pre plašenie vtákov na vedenia elektrického vysokého napätia.

„VIMA je vhodná na monitorovanie dopravnej situácie alebo na sledovanie veľkých kultúrnych a športových podujatí. Je určená aj pre armádu, políciu a zložky záchranného systému.“ vysvetľuje Pavol Gálik, riaditeľ divízie špeciálnych systémov Aliter Technologies. „Svojou jedinečnosťou VIMA zaujala aj širokú verejnosť na najväčšom technologickom festivale na Slovensku, IXPO v Bratislave,“ dodáva Gálik.

Komunita fanúšikov bezpilotného lietania sa pravidelne stretáva, aby si vymieňala skúsenosti a odborne sa vzdelávala. Akadémia Policajného zboru a slovenská pobočka AFCEA zorganizovali vzdelávacie podujatie Bezpilotné prostriedky, teória a prax, ktoré sa konalo 2. mája v Bratislave, pod záštitou ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, aj s partnerskou podporou Aliter Technologies. Hlavnými témami podujatia boli otázky týkajúce sa napríklad integrácie bezpilotných prostriedkov do ATM/ATC systémov, pravidiel lietania s dronmi, pôsobnosti orgánov štátnej správy vo vzťahu k bezpilotnému lietaniu či najnovšie trendy vo využití bezpilotných prostriedkov.

Mohlo by vás zaujmout

Aliter Technologies predstavuje riešenia SILWA a VIMA
May 11, 2018
Aliter Technologies predstavuje riešenia SILWA a V...

10. 5. 2018, BRATISLAVA: Spoločnosť Aliter Technologies, a.s. predstavila verejnosti 10. mája 2018 dve unikátne riešenia. SILWA, „smart“ riešenie 2...

Aliter Technologies tradične na kanadskom veľtrhu CANSEC
June 5, 2019
Aliter Technologies tradične na kanadskom veľtrhu ...

Účastníci najväčšieho veľtrhu obrannej techniky v Severnej Amerike si mohli opäť obzrieť novinky z dielne Aliter Technologies.

Aliter Technologies na medzinárodnom veľtrhu obrannej techniky IDEB 2018
May 16, 2018
Aliter Technologies na medzinárodnom veľtrhu obran...

16.5.2018, BRATISLAVA: Spoločnosť Aliter Technologies, a.s. je aj tento rok súčasťou medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB v Bratislave, na...

Aliter partnerom konferencie NTSP v Demänovskej doline
October 15, 2018
Aliter partnerom konferencie NTSP v Demänovskej do...

Aliter Technologies podporil už 14. ročník medzinárodnej technologickej konferencie New Trends in Signal Processing 2018, ktorá sa konala v nádhern...