Press
10/12/2020

Druhý anketový týždeň: Aké sú tri najzraniteľnejšie odvetvia?

V poradí druhá anketa pre Hospodárske noviny opäť aj s našim CEO Petrom Dostálom.

„Ak človek pracuje z domu a vstupuje do firemných systémov z pohodlia svojej domácej pracovne, často zabudne na bežne zaužívané bezpečnostné návyky, ako je napríklad obyčajné zamknutie obrazovky, keď od neho odchádza,“ upozorňuje Vladimír Palečka, produktový manažér pre strategické projekty a kybernetickú bezpečnosť, Aliter Technologies, a. s. „Od triviálne zaužívaných rutín vieme zabudnúť na hrozby, ktoré na nás číhajú.“ Ľudia nadobudli falošný dojem, že sú doma v bezpečí aj pred kybernetickými útokmi. Opak je pravdou.

 

Peter Dostál – generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Aliter Technologies, a.s.

“Viac ako 30 percent organizácií v SR zápasí s tým, aby držali krok s technologickými inováciami a zabránili tak hrozbám útoku. Pre malé a stredné firmy je toto percento ešte vyššie. Výrazne ohrozený je výrobný sektor, kde má viac ako polovica firiem problémy s kybernetickou bezpečnosťou. Štátna správa a samospráva majú stále nízke povedomie a problém s včasnou aktualizáciou svojej IKT infraštruktúry. Príkladom sú nedávne útoky na nemocnice, štátne organizácie a štátne aplikácie. Bankovníctvo, resp. finančníctvo sú považované dlhodobo za kritické, keďže sú pre útočníkov veľmi zaujímavé. Na druhej strane však treba zdôrazniť, že bankový sektor najflexibilnejšie reaguje na bezpečnostné hrozby.”

 

Zdroj: Hospodárske noviny

Mohlo by vás zaujmout

Ľud vs. četovacie aplikácie
February 11, 2021
Ľud vs. četovacie aplikácie

Ani technologicky najdokonalejšia aplikácia nás neochráni pred najväčšou hrozbou, ktorou sme my sami.

Náš expert vysvetľuje prečo je bezpečnosť rovnako dôležitá ako súkromie
January 20, 2020
Náš expert vysvetľuje prečo je bezpečnosť rovnako ...

Kontrolu fotografií uložených na cloude firma priznala na konferencii CES 2020. Dôvodom je boj proti detskej pornografii a zneužívaniu detí.

České dráhy napadli hekeri. Útok hrozí aj na Slovensku, varujú experti na kyberzbezpečnosť
March 24, 2021
České dráhy napadli hekeri. Útok hrozí aj na Slove...

V uplynulých dňoch české štátne inštitúcie čelili masívnym hekerským útokom.

Dovolenka: Pozor na platbu kartou, varuje odborník
August 8, 2019
Dovolenka: Pozor na platbu kartou, varuje odborník

Podľa prieskumu Eurobarometra sa o bezpečnosť online platieb obáva iba každý tretí Slovák. Každý deň pritom vo svete zaznamenajú približne 5 milión...