Press
31. 3. 2023

HN: Prečo sa báť? Odpovede na 30 sekúnd

V marcovej prílohe HN venovanej kybernetickej bezpečnosti sa búrali mýty. Profesionálov vo svete IT požiadali, aby sa vžili do situácie, keď sa rozprávajú s majiteľmi menších firiem a vysvetľujú, prečo sa aj ich týka kybernetická bezpečnosť.

Anketa: Profesionálov sme požiadali o takzvanú výťahovú odpoveď. Vžili sa do situácie, keď sa rozprávajú s majiteľom malej alebo strednej firmy a veľmi krátko argumentujú, prečo sa ho týka kybernetická bezpečnosť. „Kto by na nás útočil? My nie sme pre nikoho zaujímaví. Nás sa kybernetická kriminalita netýka!“

Ukazuje sa, že práve malé a stredné firmy ako vy sú zaujímavým terčom pre hackerov. Práve vďaka slabej alebo nulovej ochrane. To prináša veľké zisky pri malom úsilí. Môžete byť vstupnou bránou k veľkým hráčom pri útokoch na dodávateľské reťazce. Pomôže iba prevencia. Riešiť ukradnuté dáta, zablokovaný prístup do systémov alebo zničenú reputáciu a stratu dôvery, až keď sa to stane, je ako utekať do poisťovne so žiadosťou o poistenie bytu, keď vás vytopilo alebo vás vykradli.

Ján Grujbár, generálny riaditeľ Aliter Technologies, a. s.

Celá anketa ja na Živě.sk

ZDROJ: Hospodárske noviny

Náhľad Hospodárske noviny
marec/2023