Novinky
4. 1. 2019

Prečítajte si, zhodnotenie roku 2018 a výzvy do roku 2019 od nášho CEO Petra Dostála.

Vážení obchodní partneri, priatelia a priaznivci Aliter Technologies. Skončil sa rok 2018, ktorý bol pre nás aj vďaka Vašej podpore, nasadeniu, odbornosti a intelektu našich zamestnancov, veľmi úspešný.

Podarilo sa nám získať zaujímavé kontrakty doma aj v zahraničí, ktoré pomáhajú napĺňať ciele v posilňovaní bezpečnosti NATO, Slovenska ale aj našich koaličných spojencov. Pokračovali sme v rozvoji portfólia našich kompetencií a produktov, ktoré sme prezentovali na prestížnych výstavách na Slovensku i vo svete. Kapitálovo sme vstúpili do kanadskej spoločnosti Tidal Migrations, ktorá sa zaoberá vývojom technológií na podporu migrácií on-premis infraštruktúry do cloudu. Naďalej sme sa aktívne zapájali aj do CSR programov.

A aký bude rok 2019 pre Aliter Technologies? Chceme sa venovať dokončeniu rozpracovaných projektov, akvizícii strategických príležitostí v NATO a ďalšiemu rozvoju strategických priorít spoločnosti. Medzi nich patria akvizičné a organické rozširovanie spoločnosti doma aj v zahraničí, vývoj nových produktov a dopĺňanie našich kompetencií. V oblasti ICT zostáva prioritou cloud a cybersec. V oblasti vývoja softvéru to bude dokončenie rozpracovaných projektov, MONSE a príprava na nové projekty. Špeciálne systémy sa musia sústrediť na zahájenie sériovej výroby systémov COMTANETv2, VIMA a SILWA.

Do roku 2019 Vám chcem zaželať veľa úspechov v osobnom aj pracovnom živote a budem rád, ak nám zachováte Vašu priazeň. Bez Vás by sa nám to nikdy nepodarilo.

Peter Dostál, CEO Aliter Technologies, a.s.