14. 8. 2017

STEFANIK TRAIL 140

Sme dlhodobým generálnym partnerom jedinečného bežeckého podujatia STEFANIK TRAIL, horského behu štafiet a ultrabežcov.

STEFANIK TRAIL je jedna z najťažších bežeckých výziev na Slovensku. Hlavné preteky už tradične štartujú z posledného miesta odpočinku, najväčšieho Slováka našich novodobých dejín Milana Rastislava Štefánika, z mohyly na Bradle.  Na hrebeni Malých Karpát bežci každoročne podávajú heroický výkon, ktorým vzdávajú úctu generálovi Štefánikovi a rozprávajú jeho príbeh záchrany života z roku 1915 keď bol nútený na území vojnového Srbska spáliť svoje lietadlo a vydať sa na pochod do bezpečia.

Organizátori prostredníctvom finančnej zbierky z príspevkov bežcov, dobrovoľníkov a divákov prispievajú na pomoc detskému mobilnému hospicu n. o. Plamienok.

Spoločnosť Aliter Technologies je partnerom tohto podujatia od jeho vzniku. Od roku 2017, uzavrela s organizáciou STEFANIK TRAIL strategické generálne partnerstvo.
Podporujeme toto podujatie nie len finančne, ale aj bežecky. Pracovníci našej spoločnosti sa každý rok postavia na štart a sú súčasťou komunity odvážnych bežcov a oddaných dobrovoľníkov, ktorá presiahla počet viac ako 1000 účastníkov.

-