Novinky
6/21/2019

Aliter Technologies opäť hrdým generálnym partnerom podujatia na počesť M. R. Štefánika

Jeden z najťažších slovenských diaľkových behov - STEFANIK TRAIL - aj tento rok štartoval z Mohyly Milana Rastislava Štefánika na Bradle cez Malé Karpaty až pod jeho sochu na bratislavskom nábreží.

Podujatie si každoročne pripomína príbeh záchrany života tohto významného Slováka, ktorý musel v roku 1915 na nepriateľskom území spáliť svoje lietadlo a vydať sa na pochod do bezpečia. Podujatie tento rok prvýkrát predstavilo aj  filmový festival STefanik fest, ktorý sa konal v predvečer štartu pretekov, na námestí M. R. Štefánika v Bratislave.

Na trať s dĺžkou viac ako 140 kilometrov sa v tomto roku postavilo rekordných 835 bežcov z 10 krajín. Novinkou tohto roku bola nová disciplína v podobe ultra štafety, ako aj zmena trasy v závere pretekov – beh ultra bežcov cez historické centrum Bratislavy. Medaile víťazom odovzdávali členovia rodiny Miroslava Rastislava Štefánika.

Záštitu nad podujatím prevzal Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku, primátor hlavného mesta SR Bratislavy a starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Svoju štafetu do hôr vyslala po tretíkrát a premiérovo ultra sólo bežca  spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa tento rok znova  stala hrdým generálnym partnerom podujatia. Počas podujatia tradične prebiehala verejná finančná zbierka pre detský mobilný hospic neziskovej organizácie Plamienok, ktorá dosiahla rekordnú výšku viac ako 8.700€.

You might be interested

Aliter Technologies otvára pobočku v Banskej Bystrici
February 15, 2019
Aliter Technologies otvára pobočku v Banskej Bystr...

Aliter Technologies otvára od februára 2019 novú pobočku v Banskej Bystrici.

Aliter Technologies má nového výkonného riaditeľa zodpovedného za realizáciu projektov, stal sa ním Ján Grujbár
March 25, 2021
Aliter Technologies má nového výkonného riaditeľa ...

Ján Grujbár preberá zodpovednosť za realizáciu zákaziek spoločnosti.

Pomáhame aj v druhej vlne pandémie
February 5, 2021
Pomáhame aj v druhej vlne pandémie

Nezaháľame ani v druhej vlne pandémie a pomáhame naďalej!

Aliter Technologies podporil súťaž mladých géniov
May 27, 2019
Aliter Technologies podporil súťaž mladých géniov

Aliter Technologies podporil súťaž mladých géniov