Novinky
2/28/2020

Za cloudovými novinkami do Prahy

Odborníci z Aliter Technologies sa zúčastnili konferencie zameranej na cloud a umelú inteligenciu

Na Microsoft Ignite The Tour v Prahe sme mali možnosť dozvedieť sa novinky o najnovších cloudových technológiách, diskutovať s odborníkmi z Microsoftu a objavovať prínos nových cloudových nástrojov v oblasti bezpečnosti, umelej inteligencie a machine learning-u pre našu spoločnosť.

Zaujal nás napríklad prvý cloud-native SIEM systém, ktorý MSFT ponúka. Poskytuje celistvý pohľad na rýchlejšiu a inteligentnejšiu detekciu hrozieb a incident response naprieč celou organizáciou. Umožňuje integrovať všetky dátové zdroje a pomocou prednastavených príkazov založených na rokoch skúseností v oblasti security automatizovať procesy vyhľadávania a odpovedania na hrozby. To všetko s výhodami cloudového riešenia ako je škálovateľnosť a eliminácia potreby setupu a údržby.

Ďalej nás zaujala služba MS Azure App Service, ktorá umožňuje vytvárať, prevádzkovať a škálovať webové aplikácie v systémoch Windows a Linux pomocou platformy, ktorá integruje všetky potrebné databázy, či už ide o SQL alebo NoSQL v Azure alebo vo vlastnom datacentre.

You might be interested

Pomocníci do školy
October 1, 2019
Pomocníci do školy

Prípravu do školy uľahčia šikovné aplikácie. Pomocníkom pre zvládnutie matematiky už dávno nie je len kalkulačka.

Učenie hrou
October 15, 2019
Učenie hrou

Ak sa opýtate dieťaťa, či sa radšej učí alebo hrá, drvivá väčšina sa prikloní k hraniu namiesto učenia. Prečítajte si tipy na hravé cloudové apliká...

Učte sa cudzí jazyk pomocou cloudu
September 12, 2019
Učte sa cudzí jazyk pomocou cloudu

Začína sa školský rok a s ním prichádza téma ako sa efektívne vzdelávať. Cloudové technológie poskytujú množstvo zábavných foriem ako sa učiť, pre ...

Rozhovor pre Trend: Svet sa zmenil, cloud je príležitosť
June 30, 2020
Rozhovor pre Trend: Svet sa zmenil, cloud je príle...

Peter Kováč pre časopis Trend o tom ako sa zmenil svet a akú príležitosť cloud prináša.