Novinky
3/25/2021

Aliter Technologies má nového výkonného riaditeľa zodpovedného za realizáciu projektov, stal sa ním Ján Grujbár

Slovensko-kanadská technologická spoločnosť Aliter Technologies, ktorá je uznávaným expertom v oblasti IKT, softvérového vývoja a špeciálnych systémov a presadila sa v silnej konkurencii pri dodávkach pre NATO, iné medzinárodné organizácie a nadnárodných dodávateľov bezpečnostnej a leteckej techniky, má nového COO (Chief Operating Officer). Stal sa ním Ján Grujbár, ktorý v tejto pozícii preberá zodpovednosť za realizáciu zákaziek spoločnosti.

Pozícia výkonného riaditeľa (COO) bola vytvorená v spoločnosti za účelom koordinácie a kontroly kvality produkčných divízií spoločnosti. “Počet nových produktov, riešení, projektov a zákazníkov v posledných rokoch v Aliter Technologies skokovo narástol ako doma, tak aj v zahraničí. Rovnako rastie počet zamestnancov a kompetencií v jednotlivých produkčných divíziách spoločnosti. V tejto etape je nevyhnutné sústrediť sa na koordináciu aktivít, zosúladenie procesov a posilňovanie synergií medzi nimi. V tejto súvislosti sme vytvorili pozíciu výkonného riaditeľa, na ktorej vítam Jána Grujbára, na ktorého okrem nových kompetencií prejdú aj niektoré kompetencie CEO spoločnosti.“ uviedol Peter Dostál, generálny riaditeľ (CEO) Aliter Technologies.

Výzvy, ktoré vychádzajú z mojej novej pozície v Aliter Technologies, som sa rozhodol prijať aj preto, že ide o firmu, ktorá má vo svojej DNA zakódované prinášať technologické inovácie a prostredníctvom nich pomáhať svojim klientom prekonávať výzvy súčasného digitálneho sveta. Tento prístup mi je veľmi sympatický, pretože tvrdím, že ak chce firma v dnešnom svete digitálnej revolúcie prežiť, nestačí, aby mala iba silné zázemie a kvalitný manažment. Dnes prežijú len tí, ktorí sú schopní najlepšie reagovať na neustále zmeny,” uviedol Ján Grujbár, nový COO spoločnosti Aliter Technologies.

Ján Grujbár po ukončení Fakulty matematiky, fyziky a informatiky na Univerzite Komenského v Bratislave začal ako programátor vo firme Softec, kde pracoval na vývoji poisťovacieho systému pre Vienna Insurence Group. Neskôr prestúpil do Eurotelu (dnešný Slovak Telekom), odkiaľ na 10 rokov zakotvil v UniCredit Group. V UniCredit Bank prešiel pozíciami od projektového manažéra, cez vedúceho projektového oddelenia, organizácie a procesov, až po riaditeľa bankových operácií a riaditeľa IT služieb. V UniCredit Leasing pôsobil na pozícii riaditeľa Global Banking Services. Ján Grujbár následne v bankovníctve strávil aj ďalších 6 rokov a na pozícii CIO riadil IT divíziu najprv pod hlavičkou Sberbank Slovensko a následne v Regional Card Processing Centre pre Raiffeisen group. Do Aliter Technologies tak prináša dlhoročné skúsenosti z korporátneho sveta a z množstva unikátnych projektov.

 

Mohlo by vás zaujať

24. letecký ples na Sliači
February 3, 2018
24. letecký ples na Sliači

Aliter Technologies podporila 24. letecký ples na Sliači, ktorý sa uskutočnil 10. februára 2018 v priestoroch Spoločenskej dvorany Palace v kúpeľno...

Aliter Technologies podporila vydanie knihy Okamihy vzdoru
September 6, 2019
Aliter Technologies podporila vydanie knihy Okamih...

Aliter Technologies finančne podporila vydanie knihy Okamihy vzdoru v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

Pripojenie elektronických zariadení na internet zjednoduší každodenné rozhodnutia
March 31, 2020
Pripojenie elektronických zariadení na internet zj...

Takto funguje internet vecí (Internet of Things, skrátene IoT).

Na kanadskom veľtrhu obrannej technológie CANSEC 2018
June 1, 2018
Na kanadskom veľtrhu obrannej technológie CANSEC 2...

Spoločnosť Aliter Technologies bola aj tento rok na najväčšom kanadskom veľtrhu obrannej technológie CANSEC 2018. Naša spoločnosť predstavila svoje...