Novinky
6/21/2019

Aliter Technologies opäť hrdým generálnym partnerom podujatia na počesť M. R. Štefánika

Jeden z najťažších slovenských diaľkových behov - STEFANIK TRAIL - aj tento rok štartoval z Mohyly Milana Rastislava Štefánika na Bradle cez Malé Karpaty až pod jeho sochu na bratislavskom nábreží.

Podujatie si každoročne pripomína príbeh záchrany života tohto významného Slováka, ktorý musel v roku 1915 na nepriateľskom území spáliť svoje lietadlo a vydať sa na pochod do bezpečia. Podujatie tento rok prvýkrát predstavilo aj  filmový festival STefanik fest, ktorý sa konal v predvečer štartu pretekov, na námestí M. R. Štefánika v Bratislave.

Na trať s dĺžkou viac ako 140 kilometrov sa v tomto roku postavilo rekordných 835 bežcov z 10 krajín. Novinkou tohto roku bola nová disciplína v podobe ultra štafety, ako aj zmena trasy v závere pretekov – beh ultra bežcov cez historické centrum Bratislavy. Medaile víťazom odovzdávali členovia rodiny Miroslava Rastislava Štefánika.

Záštitu nad podujatím prevzal Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku, primátor hlavného mesta SR Bratislavy a starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Svoju štafetu do hôr vyslala po tretíkrát a premiérovo ultra sólo bežca  spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa tento rok znova  stala hrdým generálnym partnerom podujatia. Počas podujatia tradične prebiehala verejná finančná zbierka pre detský mobilný hospic neziskovej organizácie Plamienok, ktorá dosiahla rekordnú výšku viac ako 8.700€.

Mohlo by vás zaujať

24. letecký ples na Sliači
February 3, 2018
24. letecký ples na Sliači

Aliter Technologies podporila 24. letecký ples na Sliači, ktorý sa uskutočnil 10. februára 2018 v priestoroch Spoločenskej dvorany Palace v kúpeľno...

Aliter Technologies podporil súťaž mladých géniov
May 27, 2019
Aliter Technologies podporil súťaž mladých géniov

Aliter Technologies podporil súťaž mladých géniov

Aliter kvapka krvi 2018
November 23, 2018
Aliter kvapka krvi 2018

Darovanie krvi je skutočným „darom života“, o ktorý sme aj tento rok rozhodli podeliť v rámci Aliter kvapky krvi 2018.

Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pred novinármi predstavil projekt MONSE
May 15, 2019
Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pre...

Spoločnosť Aliter Technologies vyvíja vlastný monitorovací systém seniorov. Nápad vznikol v hlave generálneho riaditeľa spoločnosti Petra Dostála. ...