Novinky
9/12/2020

Aliter Technologies partnerom konferencie Forbes 30 POD 30

Úspešní mladí podnikatelia, lekári, vedci, učitelia, umelci i novinári sa ocitli v rebríčku Forbes 30 POD 30.

Aktívne sme sa zapojili do siedmeho ročníka podujatia Forbes 30 POD 30. Predvojom eventu bola návšteva startupistov v Aliter Technologies tzv. site visit eventu Forbes 30 POD 30.  Počas návštevy sme našim hosťom odhalili celý životný cyklus jednej zaujímavej podnikateľskej myšlienky –  projektu MONSE, ktorý vznikol ako spin- off a dnes je samostatnou spoločnosťou. Previedli sme ich od nápadu cez míľniky, úskalia, tvorbu tímu, vlastný vývoj vs. existujúce technológie, testovanie na skutočných klientoch až po prvý vstup na trh.

Pri organizácii samotného eventu Forbes 30 POD 30 opäť spojili sily slovenský a český magazín Forbes a podujatie sa konalo v priestoroch bratislavského Meštianskeho pivovaru. Účastníci si mohli vypočuť názory expertov v rámci panelových diskusií na rôzne témy: udržateľnosť, nebezpečné mýty, ktoré vládnu v biznisovom svete, korporácie vs. startupy, ako sa žije a pracuje digitálnym nomádom, gaming ako biznis, pohľad investorov na CEE región, fintech vs. banka, biznis a corona – využitá príležitosť alebo pád. Atraktívnym keynote bola debata so startupovými hviezdami z regiónu.

Náš CEO Peter Dostál a Damian Brhel, spoluzakladateľ startupu Brand Embassy a rebríčka Forbes 30 POD 30 Česko spolu so  Slavomírom Tulejom, CEO startupu Kiuub a člen rebríčka Forbes 30 POD 30 Slovensko, spoločne diskutovali na tému Korporácie vs. startupy. Na záver panelu sa všetci diskutujúci zhodli, že základným receptom na to, ako sa môžu aj korporácie priblížiť k startupovému fungovaniu je organizovať tímy, vytvárať mikrotímy a umožniť im vytvárať vlastné pravidlá.

Súbežne s panelovými diskusiami prebiehal aj car pitch nápadov, počas ktorého si do auta k známej osobnosti z biznisu – investorovi sadol startupista, obaja navzájom konzultovali, diskutovali a analyzovali jeho nápad na rozbehnutie podnikania. Podujatie vyvrcholilo odovzdávaním ocenení Forbes 30 POD 30, ktoré si prišli prevziať slovenskí aj českí zástupcovia tohtoročného rebríčka.

Zdroj foto: Forbes

Mohlo by vás zaujať

Aliter Technologies má nového výkonného riaditeľa zodpovedného za realizáciu projektov, stal sa ním Ján Grujbár
March 25, 2021
Aliter Technologies má nového výkonného riaditeľa ...

Ján Grujbár preberá zodpovednosť za realizáciu zákaziek spoločnosti.

Aliter Technologies na Vianočných trhoch charitatívne
December 11, 2018
Aliter Technologies na Vianočných trhoch charitatí...

Dobrovoľníci z radov zamestnancov Aliter Technologies aj tento rok predávajú na Vianočných trhoch, aby pomohli dobrej veci.

Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pred novinármi predstavil projekt MONSE
May 15, 2019
Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pre...

Spoločnosť Aliter Technologies vyvíja vlastný monitorovací systém seniorov. Nápad vznikol v hlave generálneho riaditeľa spoločnosti Petra Dostála. ...

Aliter Technologies partnerom Galavečera osláv 20. výročia založenia SFUL
June 18, 2018
Aliter Technologies partnerom Galavečera osláv 20....

Naša spoločnosť v piatok 15. júna bola partnerom Galavečera pri príležitosti osláv 20. výročia Slovenskej federácie ultraľahkého lietania.