Novinky
9/14/2020

Aliter Technologies partnerom konferencie Forbes 30 POD 30

Úspešní mladí podnikatelia, lekári, vedci, učitelia, umelci i novinári sa ocitli v rebríčku Forbes 30 POD 30.

Aktívne sme sa zapojili do siedmeho ročníka podujatia Forbes 30 POD 30. Predvojom eventu bola návšteva startupistov v Aliter Technologies tzv. site visit eventu Forbes 30 POD 30.  Počas návštevy sme našim hosťom odhalili celý životný cyklus jednej zaujímavej podnikateľskej myšlienky –  projektu MONSE, ktorý vznikol ako spin- off a dnes je samostatnou spoločnosťou. Previedli sme ich od nápadu cez míľniky, úskalia, tvorbu tímu, vlastný vývoj vs. existujúce technológie, testovanie na skutočných klientoch až po prvý vstup na trh.

Pri organizácii samotného eventu Forbes 30 POD 30 opäť spojili sily slovenský a český magazín Forbes a podujatie sa konalo v priestoroch bratislavského Meštianskeho pivovaru. Účastníci si mohli vypočuť názory expertov v rámci panelových diskusií na rôzne témy: udržateľnosť, nebezpečné mýty, ktoré vládnu v biznisovom svete, korporácie vs. startupy, ako sa žije a pracuje digitálnym nomádom, gaming ako biznis, pohľad investorov na CEE región, fintech vs. banka, biznis a corona – využitá príležitosť alebo pád. Atraktívnym keynote bola debata so startupovými hviezdami z regiónu.

Náš CEO Peter Dostál a Damian Brhel, spoluzakladateľ startupu Brand Embassy a rebríčka Forbes 30 POD 30 Česko spolu so  Slavomírom Tulejom, CEO startupu Kiuub a člen rebríčka Forbes 30 POD 30 Slovensko, spoločne diskutovali na tému Korporácie vs. startupy. Na záver panelu sa všetci diskutujúci zhodli, že základným receptom na to, ako sa môžu aj korporácie priblížiť k startupovému fungovaniu je organizovať tímy, vytvárať mikrotímy a umožniť im vytvárať vlastné pravidlá.

Súbežne s panelovými diskusiami prebiehal aj car pitch nápadov, počas ktorého si do auta k známej osobnosti z biznisu – investorovi sadol startupista, obaja navzájom konzultovali, diskutovali a analyzovali jeho nápad na rozbehnutie podnikania. Podujatie vyvrcholilo odovzdávaním ocenení Forbes 30 POD 30, ktoré si prišli prevziať slovenskí aj českí zástupcovia tohtoročného rebríčka.

Zdroj foto: Forbes

Mohlo by vás zaujať

Aliter Technologies na IXPO 2019
April 26, 2019
Aliter Technologies na IXPO 2019

Technologické podujatie pre širokú verejnosť IXPO 2019 obsadilo Tyršovo nábrežie v Bratislave posledný aprílový víkend roku 2019.

Vyše 30 krajín a stovky návštevníkov podporilo ľudí v núdzi
November 26, 2018
Vyše 30 krajín a stovky návštevníkov podporilo ľud...

Aliter Technologies vypredal javorové sirupy v stánku kanadskej ambasády na charitatívnom podujatí IWCB Charity Christmas Bazaar.

Aliter Technologies členom Slovensko – Brazílskej obchodnej a priemyselnej komory (BSCC)
February 26, 2018
Aliter Technologies členom Slovensko – Brazí...

Naša spoločnosť sa koncom roka 2017 stala jedným zo zakladajúcich členov Slovensko – Brazílskej obchodnej a priemyselnej komory (BSCC).

Pomoc Plamienku v roku 2020
December 22, 2020
Pomoc Plamienku v roku 2020

Finančná zbierka pre Plamienok sa u nás konala aj v tohtoročnom predvianočnom období.