Novinky
5/11/2018

Aliter Technologies predstavuje riešenia SILWA a VIMA

10. 5. 2018, BRATISLAVA: Spoločnosť Aliter Technologies, a.s. predstavila verejnosti 10. mája 2018 dve unikátne riešenia. SILWA, „smart“ riešenie 21. storočia pre vzdušné pozorovanie a VIMA, efektívnu alternatívu klasických mechanických stožiarov.

SILWA (Silent Watcher) – 12 m dlhá vzducholoď – umožňuje bezhlučné dlhodobé vzdušné monitorovanie, sledovanie a prieskum, vrátane bezpečného pohybu nad husto obývanými oblasťami. Okrem toho poskytuje aj službu rádiového prevádzača pre zvýšenie dosahov rádiovej komunikácie. SILWA je možné používať v rôznych vojenských aj nevojenských situáciách, ako napríklad pri hľadaní stratených, zranených či podozrivých osôb, monitorovaní dopravnej situácie i krízových oblastí, kultúrnych a športových podujatí, hraníc a lesov, či odhaľovaní ohnísk požiarov, atď. Disponuje výkonným kamerovým systémom s dennou aj nočnou prevádzkou a integrovanými najmodernejšími komunikačnými technológiami, ktoré umožňujú šifrovanú komunikáciu. „SILWA je unikátna aj v tom, že sa nepotrebuje zaťažovať gravitáciou. Jej váhu udržiava bezhlučne vo vzduchu hélium, v čom spočíva aj jedna z jej výhod oproti dronom,“ vysvetľuje Peter Dostál, generálny riaditeľ spoločnosti Aliter Technologies, a.s.

Nakoľko spolupráca so subdodávateľom samotnej vzducholode – nosiča technológie bola ukončená, bude tento nosič nahradený novším od iného výrobcu. V obrazových materiáloch je vyobrazený pôvodný model. Ostatné technológie zostanú nezmenené.

Mohlo by vás zaujať

SILWA (Silent Watcher) získala cenu Prix IDEB 2018
May 23, 2018
SILWA (Silent Watcher) získala cenu Prix IDEB 2018

Vzducholoď SILWA (Silent Watcher) získala Prix IDEB 2018 Incheby, a.s. a Ministerstva obrany Slovenskej republiky v kategórii prieskumné a optické ...

NTSP v roku 2020 online
October 16, 2020
NTSP v roku 2020 online

Medzinárodná vedecká konferencia NTSP sa tento rok z dôvodu pandémie konala online formou.

Aliter Technologies na výstave o obrane a bezpečnosti Future Forces Forum v Prahe
October 23, 2018
Aliter Technologies na výstave o obrane a bezpečno...

Aliter Technologies predstavil na výstave Future Forces Forum nové produkty a riešenia pre podporu vojenských a nevojenských operácií krízového ria...

Aliter Technologies partnerom KIT 2019
October 12, 2019
Aliter Technologies partnerom KIT 2019

Prepojenie teórie s praxou – to bolo zámerom konferencie KIT 2019 (Komunikačné a informačné technológie 2019).