Press
11. 5. 2018

Aliter Technologies predstavuje riešenia SILWA a VIMA

10. 5. 2018, BRATISLAVA: Spoločnosť Aliter Technologies, a.s. predstavila verejnosti 10. mája 2018 dve unikátne riešenia. SILWA, „smart“ riešenie 21. storočia pre vzdušné pozorovanie a VIMA, efektívnu alternatívu klasických mechanických stožiarov.

SILWA (Silent Watcher) – 12 m dlhá vzducholoď – umožňuje bezhlučné dlhodobé vzdušné monitorovanie, sledovanie a prieskum, vrátane bezpečného pohybu nad husto obývanými oblasťami. Okrem toho poskytuje aj službu rádiového prevádzača pre zvýšenie dosahov rádiovej komunikácie. SILWA je možné používať v rôznych vojenských aj nevojenských situáciách, ako napríklad pri hľadaní stratených, zranených či podozrivých osôb, monitorovaní dopravnej situácie i krízových oblastí, kultúrnych a športových podujatí, hraníc a lesov, či odhaľovaní ohnísk požiarov, atď. Disponuje výkonným kamerovým systémom s dennou aj nočnou prevádzkou a integrovanými najmodernejšími komunikačnými technológiami, ktoré umožňujú šifrovanú komunikáciu. „SILWA je unikátna aj v tom, že sa nepotrebuje zaťažovať gravitáciou. Jej váhu udržiava bezhlučne vo vzduchu hélium, v čom spočíva aj jedna z jej výhod oproti dronom,“ vysvetľuje Peter Dostál, generálny riaditeľ spoločnosti Aliter Technologies, a.s.

Nakoľko spolupráca so subdodávateľom samotnej vzducholode – nosiča technológie bola ukončená, bude tento nosič nahradený novším od iného výrobcu. V obrazových materiáloch je vyobrazený pôvodný model. Ostatné technológie zostanú nezmenené.