Press
11/15/2018

D. Colebatch: Verejný cloud môže pomôcť štátu prinášať lepšie služby pre občanov

Bratislava 14. novembra (TASR) – Verejný cloud môže pomôcť štátu prinášať lepšie služby pre občanov.

Na to, aby verejné inštitúcie adaptovali cloudové technológie správne, potrebujú partnerov z radov súkromných poskytovateľov týchto služieb. Na medzinárodnom kongrese Itapa 2018 to v stredu pre TASR uviedol David Colebatch zo spoločnosti Aliter Technologies, Kanada, ktorá pomáha zákazníkom migrovať systémy do prostredia verejného alebo hybridného cloudu.

Štátna správa by podľa neho mala vždy čerpať odborné znalosti od súkromného sektoru, pretože súkromný sektor má väčšie skúsenosti s využívaním cloudu. „Technológie sa stále rýchlejšie menia a preto by štátna správa mala naplno využiť svoje kapacity a tam, kde im chýba potrebná expertíza alebo skúsenosti, požiadať o pomoc pri ich implementácii. “ podotkol Colebatch s tým, že vníma množstvo partnerstiev súkromného a verejného sektora, v rámci ktorých firmy z privátneho sektora pomáhajú ministerstvám budovať ich privátne cloudy. Na druhej strane, priemysel sa podľa neho v súčasnosti odkláňa od budovania privátnych cloudov smerom k hybridným a verejným cloudom. „Keď potrebujete využívať najmodernejšie technológie, expertízu, ktorou nedisponujete a skúsenosti, ktoré nemáte vo svojich vlastných radoch, musíte byť otvorení ísť cestou externej spolupráce,“ zdôraznil.

Veľkou výhodou využitia poskytovateľov verejných cloudových služieb je podľa neho lepšia ochrana pred kybernetickými útokmi. Namiesto toho, aby ste budovali svoju vlastnú ochranu, môžete využiť obrovskú kapacitu, expertízu a skúsenosti, ktoré títo poskytovatelia majú na globálnej úrovni.

Článok bol zároveň uverejnený vo viacerých médiách: Teraz.sk, Dnesky, 24hod.sk, Aktuality.sk, Topky.sk, Dobré noviny.

Mohlo by vás zaujať

Bezpečne v cloude a na internete. Pozor na 10 najhorších hesiel!
March 4, 2019
Bezpečne v cloude a na internete. Pozor na 10 najh...

V súčasnej dobe rýchlo rastúceho vplyvu technológií na náš každodenný život sa otázka bezpečnosti a ochrana súkromia stáva oveľa dôležitejšou.

...
Aliter Technologies o cloudových riešeniach pre týždenník TREND
May 23, 2018
Aliter Technologies o cloudových riešeniach pre tý...

Týždenník TREND nás oslovil, aby sme porozprávali o svojich najzaujímavejších a najinovatívnejších cloudových riešeniach, ktoré sme nasadzovali. V ...

Služba MONSE (monitoring seniorov) predstavená v časopise TREND
May 21, 2019
Služba MONSE (monitoring seniorov) predstavená v č...

Týždenník TREND sa venoval problematike striebornej ekonomiky na Slovensku a úskaliam s ňou spojeným.

Aliter Technologies vstúpila do britskej spoločnosti Runecast
June 10, 2020
Aliter Technologies vstúpila do britskej spoločnos...

Aliter Technologies kapitálovo vstúpila do spoločnosti Runecast.