Novinky
5/6/2019

Drony monitorujú športové podujatia a pomáhajú plašiť vtáky

Lietajú nám nad hlavami a deti ich milujú. Drony, ale nie sú iba na hranie. Lietanie na diaľkové ovládanie, riadené zo zeme, sa dá využiť na čokoľvek. Slovenská firma Aliter Technologies vyvíja niekoľko spôsobov využitia dronov.

VIMA – Virtual Mast ako riešenie náhrady klasických mechanických stožiarov, slúži ako nosič kamier, antén, rádií, či zariadení a senzorov. Dron BDC – X8, svetový unikát, sa využíva na inštalovanie zariadenia pre plašenie vtákov na vedenia elektrického vysokého napätia.

„VIMA je vhodná na monitorovanie dopravnej situácie alebo na sledovanie veľkých kultúrnych a športových podujatí. Je určená aj pre armádu, políciu a zložky záchranného systému.“ vysvetľuje Pavol Gálik, riaditeľ divízie špeciálnych systémov Aliter Technologies. „Svojou jedinečnosťou VIMA zaujala aj širokú verejnosť na najväčšom technologickom festivale na Slovensku, IXPO v Bratislave,“ dodáva Gálik.

Komunita fanúšikov bezpilotného lietania sa pravidelne stretáva, aby si vymieňala skúsenosti a odborne sa vzdelávala. Akadémia Policajného zboru a slovenská pobočka AFCEA zorganizovali vzdelávacie podujatie Bezpilotné prostriedky, teória a prax, ktoré sa konalo 2. mája v Bratislave, pod záštitou ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, aj s partnerskou podporou Aliter Technologies. Hlavnými témami podujatia boli otázky týkajúce sa napríklad integrácie bezpilotných prostriedkov do ATM/ATC systémov, pravidiel lietania s dronmi, pôsobnosti orgánov štátnej správy vo vzťahu k bezpilotnému lietaniu či najnovšie trendy vo využití bezpilotných prostriedkov.

Mohlo by vás zaujať

SILWA (Silent Watcher) získala cenu Prix IDEB 2018
May 23, 2018
SILWA (Silent Watcher) získala cenu Prix IDEB 2018

Vzducholoď SILWA (Silent Watcher) získala Prix IDEB 2018 Incheby, a.s. a Ministerstva obrany Slovenskej republiky v kategórii prieskumné a optické ...

Aliter Technologies partnerom ReconRobotics
November 20, 2018
Aliter Technologies partnerom ReconRobotics

Aliter Technologies sa stal autorizovaným predajcom riešení ReconRobotics pre Slovenskú republiku.

Aliter Technologies na veľtrhu IDET predstavuje virtuálny stožiar, 2. generáciu B2R a najnovšie prírastky do portfólia
May 29, 2019
Aliter Technologies na veľtrhu IDET predstavuje vi...

Na tohtoročnom veľtrhu IDET predstavuje Aliter Technologies riešenia zamerané na vzdušné pozorovanie a prieskum.

Aliter partnerom konferencie NTSP v Demänovskej doline
October 15, 2018
Aliter partnerom konferencie NTSP v Demänovskej do...

Aliter Technologies podporil už 14. ročník medzinárodnej technologickej konferencie New Trends in Signal Processing 2018, ktorá sa konala v nádhern...