Už v júni tohto roka zaznamenali výskumníci bezpečnostného tímu Check Point Research v súvislosti s dovolenkami a prázdninami 60-percentný nárast útokov v medziročnom porovnaní.
Pre mnohých nastáva vytúžený oddych od utíšenia pandémie, a preto je možné, že strácajú obozretnosť v súvislosti s kybernetickou bezpečnosťou. Či už ide o podvodné maily, ktoré ponúkajú online check-in, alebo neodolateľné zľavové ponuky na hotely a letenky. Hackeri kradnú identitu známych spoločností a skúšajú, ktorý nedočkavý dovolenkár klikne na phishingový e-mail.
Šírka dostupných zariadení a technológií, ktoré často využívame bez uváženého zabezpečenia, zároveň významne zjednodušuje kybernetické útoky kedykoľvek a kdekoľvek. Hackeri sú si aktuálnych zraniteľností veľmi dobre vedomí a neváhajú ich využiť.
Asi málokto si želá počas dovolenky získať suvenír v podobe „vybieleného účtu“, nabúraného telefónu a straty prihlasovacích údajov do mailov, sociálnych sietí a iných aplikácií.
Nehovoriac už o situácii, ak máte ešte aj nainštalované pracovné aplikácie v súkromnom telefóne, čím pravdepodobne porušujete interné smernice a zároveň aj ohrozujete zamestnávateľa.
Na to, aby ste sa chránili pred kybernetickými hrozbami, nemusíte byť certifikovaný bezpečnostný expert. Tieto základné odporúčania vám pomôžu znížiť pravdepodobnosť, že sa stanete obeťou kybernetického útoku.
Monika Filingrová, biznis analytička Aliter Technologies, a. s.
Zdroj: Hospodárske noviny
Pandémia vo svete akcelerovala potrebu digitalizácie vo firmách, priamym následkom je rastúci počet hackerských útokov.
Spoločne o bezpečnosti a obrane organizovanej pod taktovkou Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku (SSPI).
V januárovom vydaní Hospodárskych novín náš expert Vladimír Palečka popisuje trendy tohto roka v kyber svete. V ankete zároveň na otázku o rozhodnu...
Ako strieborný partner konferencie iDEME, bol Aliter Technologies súčasťou diskusií na tému aplikácií IKT a internet v štátnej správe, v regiónoch,...