Novinky
5. 10. 2023

IDEB 2023

Tohtoročný 10. ročník veľtrhu IDEB (03. - 05. 10. 2023) je úspešne za nami. 

Počas troch dní si návštevníci mohli pozrieť tie najmodernejšie trendy, ale aj techniku, ktorú v súčasnosti používajú ozbrojené sily SR. Tím Aliter Technologies bol opäť pripravený v hale B1 a na vonkajšej ploche, kde nechýbali naše stálice: MMR – Mobilné miesto riadenia, či dron VIMA – Virtual Mast.
Veľtrh slávnostne otvoril Minister obrany SR Martin Sklenár, štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer a Náčelník slovenských ozbrojených síl Daniel Zmeko.
Prvý deň IDEB-u patril najmä odbornej verejnosti a viacerým zaujímavým návštevám. Na náš stánok sa počas trvania IDEB-u prišiel pozrieť aj spomínaný Minister obrany SR Martin Sklenár, či návštevy z oblasti obrany a bezpečnosti, ale aj veľvyslankyňa Severného Macedónska v SR J. E. Evgenija Illieva.
Spoločnosť Aliter Technologies navyše získala a môže sa pochváliť cenou PRIX od Ministerstva obrany Slovenskej republiky za náš AT 10402 Taktický server. Druhý a tretí deň IDEB-u bol už otvorený širokej verejnosti a nechýbali ani dynamické ukážky Ozbrojených síl SR, či odboru služobnej kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru SR.
Celkovo sa na veľtrhu predstavilo vyše 100 vystavovateľov so svojou technikou a vybavením zo 17 krajín sveta a bránami Incheby prešlo 16 903 návštevníkov.