Novinky
11/22/2017

ITAPA 2017

16. ročník podujatí ITAPA vyvrcholil 14. a 15. novembra 2017 v Bratislave jesenným Medzinárodným kongresom ITAPA , ktorého partnerom bol tradične aj Aliter Technologies.

Na kongrese vystúpil aj Tomica Paovic, vedúca osobnosť dvoch tímov UNDP (Rozvojový program Spojených národov) v Čiernej Hore: Demokratickej správy, a Hospodárstva a životného prostredia (Centrum pre udržateľný rozvoj), ktorý prezentoval úspešné inovácie informačno-komunikačných technológií implementované v Čiernej Hore, ktoré sú výsledkom spolupráce s Aliter Technologies.

ITAPA (Informačné technológie a verejná správa) už viac ako dekádu pravidelne prináša nové impulzy a inšpirácie pre slovenský eGovernment, pričom sa za šestnásť rokov svojej existencie stala jednou z hlavných kongresovo-diskusných platforiem IT komunity na Slovensku, na ktorom sa stretáva IT komunita debatujúca o smerovaní digitalizácie.

Záštitu nad podujatiami zvyčajne poskytujú vysokí štátni predstavitelia, ako sú predseda a podpredseda vlády, ministri, alebo vedúci predstavitelia rôznych inštitúcií. 16. ročník jesenného kongresu otvoril Peter Pellegrini, podpredseda vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu. Spolu s ním na kongrese vystúpili aj ďalší traja zástupcovia digitalizácie štátnej správy Vyšehradského regiónu, čím konferencia docielila, aby sa zišli všetci hlavní predstavitelia informatizácie, digitalizácie a eGovernmentu krajín V4 na jednom mieste.

14. novembra návštevníci kongresu mohli stretnúť aj bývalého hlavného generála americkej armády Johna Davisa, ktorý je viceprezidentom a federálnym riaditeľom pre bezpečnosť pre Palo Alto Networks, kde je zodpovedný za rozširovanie iniciatív v oblasti kybernetickej bezpečnosti a globálnej politiky pre medzinárodný verejný sektor a pomoc vládam na celom svete pri prevencii úspešných kybernetických útokov.

Mohlo by vás zaujať

Na bezpečnosť konferencie Globsec dohliadne unikátny systém
October 7, 2020
Na bezpečnosť konferencie Globsec dohliadne unikát...

Na bezpečnosť stoviek politikov, diplomatov a prezidentov dohliadne okrem policajných zložiek aj unikátny monitorovací systém, ten sleduje a vie up...

Medzinárodné podujatie Globsec Fórum 2019 v Bratislave k aktuálnym otázkam európskej integrácie, obrany a bezpečnosti
June 10, 2019
Medzinárodné podujatie Globsec Fórum 2019 v Bratis...

Zástupcovia Aliter Technologies sa aj tento rok zúčastnili prestížneho medzinárodného podujatia Globsec Forum Bratislava 2019, ktoré sa konalo 6. ...

Aliter Technologies partnerom konferencie Spoločne o bezpečnosti a obrane
April 15, 2019
Aliter Technologies partnerom konferencie Spoločne...

Inovácie v obrannom priemysle a akým hrozbám čelíme z pohľadu Aliter Technologies na podujatí o bezpečnostnej a obrannej situácii na Slovensku.

...
Aliter Technologies generálnym partnerom konferencie Bezpečnosť nie je samozrejmosť
April 2, 2019
Aliter Technologies generálnym partnerom konferenc...

Bezpečnostná situácia vo svete sa mení. Ozbrojené konflikty, príliv migrantov, nárast extrémizmu, teroristické konflikty, kybernetické nástrahy, hy...