Novinky
11/22/2017

ITAPA 2017

16. ročník podujatí ITAPA vyvrcholil 14. a 15. novembra 2017 v Bratislave jesenným Medzinárodným kongresom ITAPA , ktorého partnerom bol tradične aj Aliter Technologies.

Na kongrese vystúpil aj Tomica Paovic, vedúca osobnosť dvoch tímov UNDP (Rozvojový program Spojených národov) v Čiernej Hore: Demokratickej správy, a Hospodárstva a životného prostredia (Centrum pre udržateľný rozvoj), ktorý prezentoval úspešné inovácie informačno-komunikačných technológií implementované v Čiernej Hore, ktoré sú výsledkom spolupráce s Aliter Technologies.

ITAPA (Informačné technológie a verejná správa) už viac ako dekádu pravidelne prináša nové impulzy a inšpirácie pre slovenský eGovernment, pričom sa za šestnásť rokov svojej existencie stala jednou z hlavných kongresovo-diskusných platforiem IT komunity na Slovensku, na ktorom sa stretáva IT komunita debatujúca o smerovaní digitalizácie.

Záštitu nad podujatiami zvyčajne poskytujú vysokí štátni predstavitelia, ako sú predseda a podpredseda vlády, ministri, alebo vedúci predstavitelia rôznych inštitúcií. 16. ročník jesenného kongresu otvoril Peter Pellegrini, podpredseda vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu. Spolu s ním na kongrese vystúpili aj ďalší traja zástupcovia digitalizácie štátnej správy Vyšehradského regiónu, čím konferencia docielila, aby sa zišli všetci hlavní predstavitelia informatizácie, digitalizácie a eGovernmentu krajín V4 na jednom mieste.

14. novembra návštevníci kongresu mohli stretnúť aj bývalého hlavného generála americkej armády Johna Davisa, ktorý je viceprezidentom a federálnym riaditeľom pre bezpečnosť pre Palo Alto Networks, kde je zodpovedný za rozširovanie iniciatív v oblasti kybernetickej bezpečnosti a globálnej politiky pre medzinárodný verejný sektor a pomoc vládam na celom svete pri prevencii úspešných kybernetických útokov.

Mohlo by vás zaujať

Strážte si svoje súkromie v online prostredí
August 6, 2020
Strážte si svoje súkromie v online prostredí

Špecialisti z Aliter Technologies pripravili prehľad a hodnotenie internetových desktopových prehliadačov z hľadiska ochrany súkromia. 

Aplikácie rodičovskej kontroly pomôžu ochrániť deti na internete
September 4, 2019
Aplikácie rodičovskej kontroly pomôžu ochrániť det...

Ako monitorovať, čo sledujú, čo čítajú, s kým komunikujú? Jedným z užitočných pomocníkov pre ochranu a bezpečnejší pohyb deti v kybernetickom pries...

Aliter Technologies bojuje proti kyber kriminalite
October 18, 2018
Aliter Technologies bojuje proti kyber kriminalite

Popri iných najvýznamnejších svetových spoločnostiach sa aj naša spoločnosť zapojila do platformy Cybersecurity Tech Accord. Snahou tohto zoskupeni...

V rámci kybernetickej bezpečnosti Slovensku chýba výskum a koordinácia medzi štátnymi orgánmi
May 3, 2019
V rámci kybernetickej bezpečnosti Slovensku chýba ...

29. apríla 2019 zorganizoval Globsec podujatie na tému Rozvoj kybernetickej bezpečnosti na Slovensku.