Novinky
22. 11. 2017

ITAPA 2017

16. ročník podujatí ITAPA vyvrcholil 14. a 15. novembra 2017 v Bratislave jesenným Medzinárodným kongresom ITAPA , ktorého partnerom bol tradične aj Aliter Technologies.

Na kongrese vystúpil aj Tomica Paovic, vedúca osobnosť dvoch tímov UNDP (Rozvojový program Spojených národov) v Čiernej Hore: Demokratickej správy, a Hospodárstva a životného prostredia (Centrum pre udržateľný rozvoj), ktorý prezentoval úspešné inovácie informačno-komunikačných technológií implementované v Čiernej Hore, ktoré sú výsledkom spolupráce s Aliter Technologies.

ITAPA (Informačné technológie a verejná správa) už viac ako dekádu pravidelne prináša nové impulzy a inšpirácie pre slovenský eGovernment, pričom sa za šestnásť rokov svojej existencie stala jednou z hlavných kongresovo-diskusných platforiem IT komunity na Slovensku, na ktorom sa stretáva IT komunita debatujúca o smerovaní digitalizácie.

Záštitu nad podujatiami zvyčajne poskytujú vysokí štátni predstavitelia, ako sú predseda a podpredseda vlády, ministri, alebo vedúci predstavitelia rôznych inštitúcií. 16. ročník jesenného kongresu otvoril Peter Pellegrini, podpredseda vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu. Spolu s ním na kongrese vystúpili aj ďalší traja zástupcovia digitalizácie štátnej správy Vyšehradského regiónu, čím konferencia docielila, aby sa zišli všetci hlavní predstavitelia informatizácie, digitalizácie a eGovernmentu krajín V4 na jednom mieste.

14. novembra návštevníci kongresu mohli stretnúť aj bývalého hlavného generála americkej armády Johna Davisa, ktorý je viceprezidentom a federálnym riaditeľom pre bezpečnosť pre Palo Alto Networks, kde je zodpovedný za rozširovanie iniciatív v oblasti kybernetickej bezpečnosti a globálnej politiky pre medzinárodný verejný sektor a pomoc vládam na celom svete pri prevencii úspešných kybernetických útokov.