Novinky
12/12/2018

Partner Aliter Technologies úspešne prešiel testami Britskej armády

Britská armáda pozvala najvýznamnejších výrobcov robotických a autonómnych systémov, aby poskytli svoje zariadenia  na testovanie priamo britským vojakom.

V rámci cvičenia Experimentálneho testovania bojovej činnosti pozemných síl AWE 2018 (The Army Warfighting Experiment 2018) bolo vybraných na testovanie 50 produktov .

Vojaci testovali drony a robotické autonómne systémy priamo v teréne  pri rôznych činnostiach, napríklad pri vyčisťovaní budov. Do testovania sa úspešne zapojili aj taktické mikro-roboty ReconRobotics®.

Taktické pozemné mikro-roboty poskytujú vojenským jednotkám, policajným zložkám, útvarom špeciálneho určenia, záchranným a hasičským tímom spôsobilosti v podobe taktického pozemného video a audio prieskumu. Použitím mikro-robotov je možné lepšie chrániť vlastný personál, minimalizovať straty a škody vo vlastných jednotkách a získať lepšiu znalosť o situácii v nebezpečnom a nepriateľskom prostredí.

Aliter Technologies je autorizovaným predajcom riešení ReconRobotics® pre Slovenskú republiku.

Mohlo by vás zaujať

Aliter Technologies tradične na kanadskom veľtrhu CANSEC
June 5, 2019
Aliter Technologies tradične na kanadskom veľtrhu ...

Účastníci najväčšieho veľtrhu obrannej techniky v Severnej Amerike si mohli opäť obzrieť novinky z dielne Aliter Technologies.

Aliter Technologies na DSEI v Londýne
September 13, 2019
Aliter Technologies na DSEI v Londýne

Aliter Technologies predstavil svoje produkty a riešenia na DSEI v Londýne, poprednej svetovej udalosti, ktorá spája vlády, národné ozbrojené sily,...

Aliter Technologies partnerom KIT 2019
October 12, 2019
Aliter Technologies partnerom KIT 2019

Prepojenie teórie s praxou – to bolo zámerom konferencie KIT 2019 (Komunikačné a informačné technológie 2019).

Drony áno, ale bezpečne
November 28, 2018
Drony áno, ale bezpečne

Aliter Technologies partnersky podporil seminár o regulácii bezpilotných lietajúcich zariadení pod záštitou Slovenskej asociácie bezpilotných lieta...