Novinky
8/20/2015

Pilotný projekt STORK 2.0 v prevádzke

Aliter Technologies, a.s. odovzdal do prevádzky pilotný projekt STORK 2.0, ktorý priniesol nové možnosti na poli autentifikácie a autorizácie v oblasti cezhraničného poskytovania eGov služieb, čím Slovenská republika medzi prvými splnila svoje záväzky voči Európskej komisii v oblasti cezhraničnej autentifikácie.

Projekt STORK 2.0 umožňuje slovenským občanom využívať vybrané eGov služby v európskych krajinách a pre autentifikáciu a autorizáciu využiť národný elektronický občiansky preukaz (eID). Architektúra a implementované integrácie nasadeného riešenia umožnia tak národným, ako aj európskym poskytovateľom eGov služieb získavať údaje o fyzických a právnických osobách zo zdrojových a referenčných registrov, a zároveň overovať konanie v zastúpení. Na druhej strane projekt umožňuje občanom EÚ využívať pilotnú službu v agende Živnostenského podnikania – Oznámenie o cezhraničnom poskytovaní služieb na území SR.

Mohlo by vás zaujať

Zavŕšili sme druhú úspešnú spoluprácu so stredoškolákmi z I AMbitious
May 11, 2021
Zavŕšili sme druhú úspešnú spoluprácu so stredoško...

Tentoraz dostali za úlohu vypracovať stratégiu uvedenia produktu na trh.

Aliter Technologies podporil mladé talenty
April 18, 2019
Aliter Technologies podporil mladé talenty

Ako partner sme podporili organizovanie súťaže Junior Internet 2019, do ktorej sa zapojili mladí nadšenci programovania a tvorby webových stránok, ...

Aliter Technologies a FORBES on FIFTH, 5th Avenue, New York City – 25.9.2018
September 28, 2018
Aliter Technologies a FORBES on FIFTH, 5th Avenue,...

Aliter Technologies partnerom osláv 100. výročia vzniku Československa v centrále Forbes v New Yorku.

Startupy, či vlastná vzducholoď? – Aj o tom v rozhovore so CEO pre Denník N.
July 22, 2020
Startupy, či vlastná vzducholoď? – Aj o tom ...

Náš CEO Peter Dostál v rozhovore pre Denník N o tom aký má názor na startupy, a čo si sľubuje od vývoja vlastnej vzducholode.