Novinky
Press
11. 2. 2020

Slováci opäť úspešní v multimiliónovej súťaži NATO

Uspeli sme v konkurencii a vyhrali súťaž na dodávku najmodernejších informačných a komunikačných technológií pre systém v NATO.

Spoločnosť Aliter Technologies uspela v konkurencii nadnárodných firiem a vyhrala súťaž na dodávku najmodernejších informačných a komunikačných technológií pre systém Communications Gateway Shelters v NATO Communication and Information Agency. Zákazka v hodnote 5,5 milióna EUR bez DPH je najväčšou technologickou dodávkou slovenskej firmy pre potreby NATO. Systém Communications Gateway Shelters slúži na podporu úloh velenia a riadenia na strategickej úrovni NATO a nasadzuje sa do operácií na podporu mnohonárodných spoločných operačných zoskupení Aliancie. „Pre našu spoločnosť je česť, že môžeme aj my prispieť k napĺňaniu cieľov zabezpečenia kolektívnej obrany členských štátov vrátane Slovenska“, uviedol Peter Dostál, generálny riaditeľ Aliter Technologies. Generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Dušan Matulay v rozhovore s ním uviedol: „Tešíme sa z úspechu Aliter Technologies a dúfame, že ich pozitívny príklad povzbudí aj iné kvalitné slovenské firmy“.

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá riešeniami na podporu krízového riadenia vojenského a nevojenského charakteru, IKT infraštruktúrou a bezpečnosťou. S NATO už má podpísaných viac ako dve desiatky kontraktov. Je dodávateľom aj pre veľké nadnárodné spoločnosti v oblasti obranného a bezpečnostného priemyslu a silové rezorty doma a v zahraničí.

Príspevok nájdete aj na našom LinkedIn profile.

Informáciu zdieľali aj viaceré médiá: TOPKY; SME; PRAVDA; TREND; TASR/TERAZ; AKTUALITY; DNES24; PC REVUE; MZV a EZ SR; TOUCH IT; O MÉDIÁCH; HLAVNE SPRÁVY; INFO SK; DENNÍK N; SME – SLOVAK SPECTATOR; DEFENCE NEWS; TASR (EN); PRAVDIVE EU; WEBNOVINKY a v print verzii PLUS JEDEN DEŇ.

Náhľad článku