Press
10/18/2018

Slovenská firma sa stala súčasťou exkluzívnej skupiny v boji proti kyberterorizmu

Slovenská technologická špička Aliter Technologies sa v Krakowe stala súčasťou koalície 60 najvýznamnejších svetových spoločností v boji za kyber bezpečnosť. Snahou zoskupenia je prostredníctvom vzájomnej spolupráce zamedziť zneužívaniu technológií voči bežným spotrebiteľom. Okrem Aliter Technologies je v skupine aj ďalšia slovenská firma Eset.

Nová forma terorizmu zamestnáva čoraz viac expertov na bezpečnosť po celom svete. Virtuálny priestor a spracovanie elektronických dát  zmenili naše spotrebiteľské správanie v takmer všetkých oblastiach. Ťažko si dnes predstaviť život bez využívania takýchto služieb pri nakupovaní, v bankách či dokonca v zdravotníctve. V snahe zabrániť katastrofickým následkom sa 60 globálnych firiem z celého sveta rozhodlo založiť Cybersecurity Tech Accord, teda združenie, ktorého cieľom je ochrániť a posilniť občanov v online prostredí, pri elektronickom spracovaní dát a zvýšiť bezpečnosť vo virtuálnom priestore. „Sme hrdí na to, že nás prizvali do takejto exkluzívnej spoločnosti. Hrozby, ktoré prináša kyberterorizmus sa nesmú podceňovať, v poslednom období sme niekoľkokrát boli svedkom toho, čo dokáže spôsobiť globálny hackerský útok. Nechceme, aby sa naše technológie využívali  proti našim klientom.“ povedal o iniciatíve šéf Aliter Technologies Peter Dostál. Ako ďalej dodal, hlavnou snahou je pomôcť bežným ľudom a tiež obchodníkom a poskytnúť im čo najväčšiu možnú ochranu a komfort.

Najnovším prípadom je skoro 30 miliónov účtov, ktoré ukradli hackeri a získali pohyb, vierovyznanie či bydlisko užívateľov. Facebook stále nepovedal, kto bol za útok zodpovedný. V nasledujúcich dňoch rozoslal 30 miliónom postihnutých užívateľov správy o tom, čo sa vlastne stalo a ako teraz treba postupovať.

Informácia bola zároveň zverejnená vo viacerých médiách na uvedených linkoch:

 

Mohlo by vás zaujať

Náš expert vysvetľuje prečo je bezpečnosť rovnako dôležitá ako súkromie
January 20, 2020
Náš expert vysvetľuje prečo je bezpečnosť rovnako ...

Kontrolu fotografií uložených na cloude firma priznala na konferencii CES 2020. Dôvodom je boj proti detskej pornografii a zneužívaniu detí.

Pri kybernetickej bezpečnosti by mal každý začať od seba
February 20, 2020
Pri kybernetickej bezpečnosti by mal každý začať o...

Kybernetická kriminalita neustále rastie a stala sa miliardovým biznisom. Terčom útočníkov sú okrem jednotlivcov a súkromného sektora aj štátne inš...

Ďalšej sociálnej sieti unikli dáta. Odborníci radia, ako sa brániť
April 12, 2021
Ďalšej sociálnej sieti unikli dáta. Odborníci radi...

Po údajnom úniku dát z až 500 miliónov facebookových profilov hlásia hekeri ďalší úlovok.

WhatsApp bude zdieľať citlivé informácie
January 13, 2021
WhatsApp bude zdieľať citlivé informácie

Obľúbená aplikácia WhatsApp bude zdieľať citlivé informácie s Facebookom. Zdvihla sa vlna kritiky.