Press
21. 4. 2022

Startitup: Kritickú infraštruktúru pre NATO zabezpečuje slovenská IT firma

Aliter Technologies, ktorá vyhrala minulý rok megatender NATO v hodnote 30 miliónov eur už dodala prvé systémy na zabezpečenie kritickej infraštruktúry. Systémy okrem Veľkej Británie a Nemecka dostanú aj ďalšie štáty aliancie vrátane USA.

Udalosti posledných týždňov zvýraznili potrebu aktívne pristupovať k rozvoju obranného priemyslu vrátane zabezpečenia kritickej infraštruktúry. Slovenská IT spoločnosť Aliter Technologies vďaka kontraktu s NATO Communications and Information Agency (NCIA) sa podieľa na dodávke, podpore a prevádzke systému kritickej infraštruktúry pre štáty, ktoré sú členmi Severoatlantickej aliancie.

Momentálne realizujeme ďalšiu dodávku kritickej infraštruktúry vrátane súvisiacich služieb v hodnote 8 miliónov eur. Podarilo sa nám nasadiť špecializované informačno-komunikačné zariadenia a zabezpečiť inštaláciu, konfiguráciu a zvýšenie bezpečnosti komunikácie a uložených dát v lokalitách v Británii a Nemecku, plánované sú Rumunsko, Taliansko, Holandsko, Poľsko, Nórsko ako aj USA, uviedol Erik Flotischler, obchodný riaditeľ spoločnosti Aliter Technologies. Súčasťou kontraktu sú aj dodávky služieb a integrovaná logistická podpora.

Aliter Technologies tak pokračuje v úspešnej spolupráci so Severoatlantickou alianciou, po tom čo sa podieľala aj na dodávke systému pozemného dozoru (AGS), ktorého súčasťou sú aj bezpilotné lietadlá. Tie slúžia na zbieranie údajov, dohľad a prieskum s cieľom účinne chrániť Európanov pred potenciálnym nebezpečenstvom.

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá vyvíja IT a komunikačné systémy pre silové rezorty, nadnárodných dodávateľov vojenskej a leteckej techniky a medzinárodné organizácie. Je dodávateľom NATO a iných medzinárodných organizácií, rezortov obrany a vnútra členských krajín a veľkých nadnárodných spoločností v oblasti obranného a bezpečnostného priemyslu.

 

ZDROJ: Startitup