Press
12/19/2015

Svetlá budúcnosť obranného systému. Tento expert by mohol chrániť slovenské hranice

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky má plán nakúpiť 3D radary stredného dosahu, podľa slov šéfa rezortu Martina Glváča zostali v súťaži posledný štyria dodávatelia.

Jedným z horúcich kandidátov je spoločnosť BAE Systems. Britská spoločnosť má dlhoročnú tradíciu a dodáva technológie britskému Kráľovskému letectvu a takisto námorníctvu.

Spolupráca so Slovákmi

Firma Aliter Technologies je registrovaným výrobcom NATO a jej produkty sa osvedčili aj v náročných klimatických a terenných podmienkach zahraničných misií, konkrétne v Afganistane. V oblasti bezpečnostnej a obrannej techniky takisto nie je spoločnosť Aliter Technologies žiadnym nováčikom. O konkrétnom produkte vyrobenom na Slovensku, ktorý bude obsahovať každý radar, nám porozprával manažér spoločnosti Aliter Technologies, Ervín Haramia.

„Úlohou našej spoločnosti je dodávať tento komponent do vysielacej časti antény. Samotné zariadenie, tak ako ho vidíme, bude kompletne vyrobené na Slovensku, bude vyrobené nami. Telo boxu je z hliníku vyrobené frézami, vo vnútri sú moduly, ktoré sú veľmi náročné na výrobu a technologické postupy, ako aj dodržiavanie bezpečnostných pravidiel,“ vysvetlil Ervín Haramia, Security & IA Manager.

Mohlo by vás zaujať

Vyrobené u nás a úspešné za hranicami
August 20, 2019
Vyrobené u nás a úspešné za hranicami

Hospodárske noviny sa pozreli na naše výrobky, ktoré uspeli v cudzine

Aliter Technologies v júnovom v mesačníku OBRANA
June 27, 2018
Aliter Technologies v júnovom v mesačníku OBRANA

V rámci reportáže z veľtrhu IDEB 2018 v júnovom čísle mesačníka OBRANA sa o.i. dočítate aj o prezentovaných novinkách – riešeniach VIMA (Vir...

Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pred novinármi predstavil projekt MONSE
May 15, 2019
Hľadá sa 30 dobrovoľníkov. Aliter Technologies pre...

Spoločnosť Aliter Technologies vyvíja vlastný monitorovací systém seniorov. Nápad vznikol v hlave generálneho riaditeľa spoločnosti Petra Dostála. ...

Služba MONSE (monitoring seniorov) predstavená v časopise TREND
May 21, 2019
Služba MONSE (monitoring seniorov) predstavená v č...

Týždenník TREND sa venoval problematike striebornej ekonomiky na Slovensku a úskaliam s ňou spojeným.