Novinky
12/8/2018

Úspech Slovákov v multimiliónovej súťaži pre NATO

Aliter Technologies sa bude podieľať na odstraňovaní nedostatkov v systéme NATO.

Spoločnosť Aliter Technologies sa už po 25-krát stala dodávateľom pre NATO. Slovenská IT firma s pobočkou v kanadskom Toronte bude v multimiliónovom kontrakte dodávať riešenia na odstraňovanie nedostatkov balíka informačno-komunikačných spôsobilostí Severoatlantickej aliancie. „Sme hrdí na to, že práve nám sa podarilo opäť uspieť v tak významnej súťaži. Plníme tým svoju víziu neustále rozširovať naše portfólio do celého sveta,“ povedal Peter Dostál, CEO spoločnosti.

Aliter Technologies získal kontrakt spolu so svojím obchodným partnerom v rámci súťaže NATO NCIA (NATO Communications and Information Agency) a ich riešenia budú dodávať pre systém Dragonfly. „Ten je centrálnym komponentom balíka a kombinuje najmodernejšie technologické riešenie s vysokým výkonom, informačnou bezpečnosťou a aplikáciami pre vybudovanie nasaditeľného veliteľstva NATO,“ vysvetlil Dostál.

Nedostatky v systéme Dragonfly bude Aliter Technologies riešiť modernou a bezpečnou IT infraštruktúrou vrátane hardvéru a softvéru pre zabezpečenie potrebného výpočtového výkonu, dátových úložísk, riadenia, virtualizácie, zálohovania či DR riešenia.

Mohlo by vás zaujať

Slováci opäť úspešní v multimiliónovej súťaži NATO
February 11, 2020
Slováci opäť úspešní v multimiliónovej súťaži NATO

Uspeli sme v konkurencii a vyhrali súťaž na dodávku najmodernejších informačných a komunikačných technológií pre systém v NATO.

Slovenská IT spoločnosť úspešná v megatendri pre NATO
March 15, 2021
Slovenská IT spoločnosť úspešná v megatendri pre N...

Aliter Technologies dodá technologické riešenia pre NCIA v hodnote 30 mil. eur.

Nextech: Aliter Technologies vyhral megatender pre NATO
April 8, 2021
Nextech: Aliter Technologies vyhral megatender pre...

IT spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa venuje oblasti bezpečnostných, informačných a komunikačných technológií (IKT), uzavrela kontrakt na dod...

Aliter Technologies pomáha – podporili sme charitatívne podujatie NATO Charity Bazaar
November 19, 2018
Aliter Technologies pomáha – podporili sme charita...

Dobročinnosť je našej spoločnosti blízka, a preto Aliter Technologies ani tento rok nechýbal na benefičnom podujatí NATO Charity Bazaar.