Povedzte nám viac o vašich unikátnych produktoch.

Máme zaujímavé portfólio elektroniky a IT hardvéru pre silové zložky. Ak sa pozriete na produkty obranného a bezpečnostného priemyslu v našom regióne, je vysoko pravdepodobné, že komunikácia a IT sú realizované prostredníctvom našich produktov. Okrem toho sa venujeme aj vývoju softvéru. Od orchestrácie IT infraštruktúry v cloude, cez monitoring seniorov až po agendové systémy zákazníkov. Najviditeľnejšie a pre laikov najuchopiteľnejšie sú však ďalšie produkty. V našom regióne málokto vyvíja a ponúka bezpilotnú vzducholoď alebo virtuálny stožiar v podobe upútaného dronu – my ich máme. Ďalší príklad je mobilné miesto riadenia . Je to vlastne riadiace a kontrolné miesto, ktoré získava prostredníctvom lietajúcich bezpilotných prostriedkov informácie pre velenie v krízových situáciách, alebo pre organizátorov  rôznych spoločenských udalostí. Jeho využitie je naozaj mnohostranné.

Akým životným krédom sa riadite?

Nemám jedno životné krédo, ale ak mi niekto povie, že sa niečo nedá, snažím sa dokázať opak. Som presvedčený, že ak niečo robíte dobre a dostatočne dlhý čas, úspech sa dostaví. Rád veciam, o ktorých rozhodujem a ktoré vykonávam, rozumiem. Mám rád poriadok a systém a snažím sa každý deň naučiť aspoň jednu novú vec. Uvedomujem si, že sám nič nedokážem a preto som sa obklopil ľuďmi, na ktorých sa viem spoľahnúť a ktorí sú mi blízki a uvažujú podobne.

Aká je ďalšia vízia života firmy Aliter Technologies a aká je tá vaša úloha v nej?

Za najväčšiu hodnotu v podnikaní  považujem zamestnancov. V IT svete naďalej platí, že kvalitných ľudí je veľmi málo. Naša firma investuje do zamestnancov a snažíme sa im vytvoriť nadštandardné pracovné podmienky, v ktorých budú chcieť zotrvať a práca ich bude dlhodobo baviť. Máme šťastie na to, že zatiaľ sa nám darí budovať kvalitný tím, na ktorý sme patrične hrdí. Z roka na rok rastieme aj v tejto oblasti, čo platilo aj počas pandémie. Moja rola vo firme sa tento rok presunula z aktívnej pozície výkonného riaditeľa do role predsedu dozornej rady. Som zodpovedný za strategické riadenie spoločnosti, vývoj nových produktov, investície a nové akvizície, ktoré zaujímavo dopĺňajú a rozširujú naše kompetencie.