Novinky
26. 10. 2023

CLOUDY: Podpora inovácií v cloude

Tretí ročník cloudovej konferencie organizovanej spoločnosťou Aliter Technologies sa uskutočnil dňa 26. októbra 2023.

Konferencia sa konala v priestoroch Hotela LOFT v Bratislave a aj tento rok sa konala nielen v offsite, ale aj v online forme. Partnermi podujatia boli ALEF, AWS, Cisco, F5, Hewlett Packard Enterprise, NetApp, PPP, Red Hat, Tidal a VMware.
Záznamy z jednotlivých prezentácií nájdete na našom YouTube kanáli.

V prvej dopoludňajšej časti sa na konferencii predstavil kolega z našich radov Filip Štiglic s témou “AI a Cloud – duo definujúce budúcnosť”, po ňom si slovo prebral Miloš Pavlík zo spoločnosti Cisco s témou “Cisco UCS-X – Navrhnuté pre dnešok aj budúcnosť”.
Pán Miroslav Kalinovský z Hewlett Packard Enterprise predstavil tému “HPE inovácie hybridného cloudu” a o tom aké zmeny v základnej infraštruktúre sú nevyhnutné pre bezpečné nasadenie AI porozprával na záver bloku pán Roman Russev z Microsoft.
Po krátkej pauze druhú doobednú časť CLOUDY konferencie odštartoval Rudolf Klein z Aliter Technologies na tému “Cloudové technológie a IoT: Naša cesta k úspechu”. Za rečníckym pultom ho následne vystriedala pani Denisa Corut z Amazon Web Services s témou “Strojové učenie AWS pre digitálnu transformáciu vo verejnom sektore”.
Účastníkom ďalej priblížil “Praktické nasadenie SIEM v hybridnej infraštruktúre” náš kolega Filip Mikuš. Patrik Plachý zo spoločnosti Red Hat na záver bloku predstavil “DevSecOps ako službu”.
V poslednom bloku účastníkom priblížil tému “Moderná infraštruktúra pre Kubernetes a AI/ML nad VMware Cloud Foundation” pán Tomáš Michaeli z VMware.
Ako nezablúdiť v oblakoch… poradil Miroslav Šimko zo spoločnsoti ALEF, “Bezpečnosť prevádzkovaných webových služieb” priblížil Jakub Šumpich z F5 a celú konferenciu uzavrel kanadský speaker David Colebatch zo spoločnosti Tidal s témou “Maximalizácia návratnosti investícií vašej migrácie do cloudu”.
Všetkým speakrom, zúčastneným a samozrejme partnerom srdečne ďakujeme!
Viac zaujímavých informácií o konferencii nájdete na webe konferencie: https://www.cloudyconference.com