Novinky
6/20/2016

Aliter Technologies ako strieborný partner konferencie iDEME 2016

Deviaty ročník odbornej konferencie o informatizácii verejnej správy spoluorganizovanej PPP a Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu iDEME 2016 sa uskutočnil dňa 27. 6. 2016 v hoteli Bôrik v Bratislave.

Záštitu nad konferenciou prevzal podpredseda vlády SR pre investície a Digitálny líder SR Peter Pellegrini. Podujatie zamerané na prezentácie súvisiace s implementáciou PO7 OPII Informačná spoločnosť, elektronickými službami štátnej správy, samosprávy a kybernetickou bezpečnosťou podporila spoločnosť Aliter Technologies v rámci strieborného partnerstva.

Prezentáciou riaditeľa divízie vývoja softvéru Tomáša Orieščika predstavila spoločnosť svoj produkt Cloud Service Provisioner, ktorý umožňuje automatickú orchestráciu IaaS služieb v cloude. CEO spoločnosti Peter Dostál prispel v rámci panelovej diskusie svojimi názormi k problematike súčasného stavu elektronických služieb a verejného obstarávania na Slovensku.

Mohlo by vás zaujmout

Peter Kováč pre Forbes: Budeme žiť v oblakoch
May 10, 2021
Peter Kováč pre Forbes: Budeme žiť v oblakoch

Je iba otázkou pár najbližších rokov, kedy nám „život v oblakoch“ ukáže, že naše super výkonné železo bude naozaj patriť do starého železa.

Máme vlastné servery, no aj tak volíme cloud
April 28, 2021
Máme vlastné servery, no aj tak volíme cloud

Asi si už všetci dobre uvedomujeme, že posledný rok – teda „doba covidová“ – nám priniesol malú digitálnu revolúciu, ktorá sa prejavovala doslova s...

Pomocníci do školy
October 1, 2019
Pomocníci do školy

Prípravu do školy uľahčia šikovné cloudové aplikácie. Pomocníkom pre zvládnutie matematiky už dávno nie je len kalkulačka.

Firemný chat a video hovor odľahčí mailovú schránku
February 5, 2020
Firemný chat a video hovor odľahčí mailovú schránk...

Často sa strácame v množstve mailov a zorientovať sa v témach nám berie drahocenný čas. Pomôžu aplikácie typu Slack, Messenger, Whatsapp, či Skype....