Novinky
23. 12. 2023

Vianočné trhy s JOJ-kou

Aliter Technologies partnerom vianočných trhov s JOJ-kou v Žiline, Senici, Pezinku a Galante.

24. novembra ráno bol náš CEO Ján Grujbár v TV JOJ, aby nás v rámci projektu Vianočných trhov s JOJkou upozornili v tomto hektickom predvianočnom čase na nástrahy, ktoré si možno neuvedomujeme a ktoré súvisia s nákupmi cez internet, doručovaním zásielok alebo online platbami. Aby boli Vianoce nielen šťastné, ale aj bezpečné.

My v Aliter Technologies, si uvedomuje našu zodpovednosť, prinášať pre spoločnosť aj iné hodnoty. Práve preto vytvárame množstvo rôznych projektov a iniciatív ako pomáhať jednotlivcom, organizáciám alebo komunite počas celého roka. Zapáčil sa nám projekt Darované Vianoce a vďaka nim sme mohli pomôcť pani Anne Procházkovej, starej mame troch vnúčat, o ktoré sa stará sama.

Chceli sme jej pomôcť formou, ktorej najviac rozumieme, darčekom ktorý veríme, že poteší jej vnúčatá, ale zároveň bude nápomocný aj pri ich vzdelávaní. Preto prostredníctvom nášho kolegu Michala Srnca sme jej v sobotu 25. novembra na námestí Andreja Hlinku v Žiline odovzdali počítač. Samozrejmosťou je aj pomoc s rozbehnutím počítača, zaškolením a nastavením všetkých vecí tak, aby bolo jeho využívanie úplne bezpečné (ak bude mať pani Procházková záujem).

Následne sme v nedeľu 26. novembra odovzdali voucher do rúk primátora Žiliny, pánovi Petrovi Fiabánemu. Voucher je určený pre vybranú základnú školu na workshop “Kto sa skrýva na druhej strane alebo ako žiť bezpečne v online svete.” Workshop bude zameraný na bezpečné používanie zariadení (počítača/mobilu) pripojených na internet. Workshop bude zameraný na základné zásady, konkrétne nástrahy, ktorým denno denne čelíme, téme sociálne inžinierstvo a pod. resp. podľa preferencií ZŠ.

Prvý decembrový víkend zas patril Vianočným trhom s JOJkou v Senici. Tu sme do rúk pani riaditeľky ZŠ Sadová v Senici, Svetlany Chábelovej takisto odovzdali voucher na workshop “Kto sa skrýva na druhej strane, alebo ako žiť bezpečne v online svete”. Aby práca s počítačom bola nielen zábavná, ale aj bezpečná.

Ďalšou zastávkou počas druhého decembrového víkendu boli Vianočné trhy s JOJkou v Pezinku. Aj tu sme mali jednu milú povinnosť, a to odovzdať do rúk pani riaditeľky Základnej školy Na bielenisku 2, Ingrid Jurčovej, voucher na workshop.

osledným miestom konania vianočných trhov s JOJ bola Galanta. Tu sme na vianočných trhoch odovzdávali voucher Základnej škole Zoltána Kodálya na workskop “Kto sa skrýva na druhej strane, alebo ako žiť bezpečne v online svete”, ale aj poukážku na týždenný rehabilitačný pobyt v Centre rehabilitácie Miroslava Náhlika – CEREMINA, n.o. určenú pre malého Christiána. Držíme vám palce!