Novinky
20. 9. 2021

STEFANIK TRAIL 2021

Tohtoročný STEFANIK TRAIL sa niesol v znamení úspechov.

Minulý rok sa uskutočniť beh STEFANIK TRAIL kvôli pandémii COVID-19 nepodarilo a tento rok sa termín musel posúvať z mája na september. Beh sa napokon uskutočniť podarilo a Aliter Technologies bol ako generálny partner opäť pri tom!

STEFANIK TRAIL je jedna z najťažších bežeckých výziev na Slovensku. Hlavné preteky už tradične štartujú z posledného miesta odpočinku gen. Milana Rastislava Štefánika, z Mohyly na Bradle.

Navyše organizátori prostredníctvom finančnej zbierky z príspevkov bežcov, dobrovoľníkov a divákov prispievajú na pomoc detskému mobilnému hospicu n. o. Plamienok.

Tento rok beh úspešne absolvovalo 132 ultrabežcov, 118 bežcov v kategórii ST 40, 65 bežcov v kategórii ST 80, 13 štafiet v kategórii ST II a 44 štafiet v kategórii ST VII. A nechýbali ani kolegovia z našich radov. Náš ultrabežec Juraj úspešne dobehol na 28. mieste, naša kolegyňa Simona v kategórii ST 40 dobehla na 109. mieste a naša štafeta dobehla do cieľa na skvelom 8. mieste.

Live stream zo štartu ultrabežcov, ultra štafiet a štafiet z Mohyly pod Bradlom bolo navyše možné sledovať naživo vďaka nášmu dronu VIMA.